Forum www.mbsluzewdominikanie.fora.pl Strona Główna


www.mbsluzewdominikanie.fora.pl
forum bielanek i ministrantów
Odpowiedz do tematu
plan od 28 marca + informacje dla rodziców
o. Michał OP
Mistrz Ceremonii
Mistrz Ceremonii

Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Szczęść Boże!

Plan na najbliższy czas:


1. W piątki - jak zawsze - o 17:15 Droga krzyżowa


2. W sobotę 29 marca NIE BĘDZIE ZBIÓREK - wyjeżdżam na rekolekcje, które będę głosił w Tomaszowie Lubelskim. Bardzo Was wszystkich proszę o modlitwę za mnie, żebym dobrze mówił o Panu Bogu! Dziękuję Smile
Z rekolekcji wracam w czwartek.


3. I PIĄTEK MIESIĄCA - 4 kwietnia. Spowiedź od godz. 16:30, o 17:15 Droga krzyżowa i komunia.


4. W sobotę 5 kwietnia druga część egzaminu dla kandydatów na ministrantów i kandydatów na alby. Taki plan:
9:00-9:45 egzamin dla kandydatów na alby (Staszek P., Janek W., Janek M., Maks J., Marcin S., William R.);
9:45-11:30 egzamin praktyczny dla kandydatów na ministrantów (Hubert S., Dominik A., Antek N., Mateusz K., Ignacy G., Anatol Dz., Kuba M.)


5. Po egzaminach - 5 kwietnia - zapraszam na sport. Pójdziemy na salę lub na boisko OKS (w zależności od pogody). O godz. 11:45 zbiórka przed kościołem, sport do godz. 14:00. Wyjście dla chętnych.


6. W piątek 11 kwietnia Droga krzyżowa ulicami parafii. O godz. 19:30 Msza Św., po niej nabożeństwo. Na tej procesji służymy. Nie będzie tego dnia Drogi krzyżowej o 17:15.


7. W sobotę 12 kwietnia zbiórki według planu:
9:00 ministranci;
9:45 bielanki i kandydatki;
10:30 kandydaci


Wypisałem plan naszych zajęć do przodu, ponieważ z racji moich rekolekcji, a potem następnego wyjazdu nie będę mógł pisać informacji na bieżąco. Myślę też, że wszystkim będzie wygodniej znać plan z wyprzedzeniem.
Dlatego postanowiłem przed każdym nowym miesiącem przygotowywać szczegółowy plan zajęć na cały miesiąc. Pierwszy taki plan skonstruowałem na kwiecień. Wydrukowane kalendarium kwietniowe jest do zabrania przez każdego z naszej sali nr 5. Takie kalendarium będzie pojawiało się odtąd na każdy kolejny miesiąc.

Pozdrawiam,
o. Michał OPINFORMACJE DLA RODZICÓW

We wtorek 25 marca odbyło się spotkanie dla rodziców. Bardzo dziękuję tym, którzy przyszli, żałuję nieobecności pozostałych.

Krótkie sprawozdanie ze spotkania:

1. Wyjaśniłem i sprecyzowałem nasze najbliższe plany na ten semestr. Mówiłem o zbiórkach, o dyżurach, o wyjazdach. Rodzice poddali pomysł włączenia dzieci w jakieś dobre prace fizyczne, sprawa jest do przemyślenia.

2. Wakacje - odbędą się w terminie podanym wcześniej. Koszt będzie - miejmy nadzieję Smile - na podobnym poziomie. W czasie tegorocznych wakacji pojedziemy w Bieszczady. Na spotkaniu przybliżyłem plan obozu. Mówiłem też o roli rodziców jako opiekunów w czasie obozu.

3. Rozmawialiśmy o Jarmarku (25 maja). Przede wszystkim proszę, aby ten dzień był przeznaczony na udział Wasz i dzieci w jarmarku, ponieważ jest to nasze wspólne dzieło. Szczegółowymi propozycjami i podziałem obowiązków, pomysłami do zrealizowania zajmiemy się na kolejnym spotkaniu.
Obecnie najbardziej istotną kwestią jest zdobycie sponsora na podstawiane przez nas dmuchańce jarmarkowe (zjeżdżalnię, basen z kulkami, trampolinę, piłkarzyki). Cały zysk z tych atrakcji idzie dla Waszych dzieci. A na przeprowadzenie akcji potrzeba nam od sponsora 4000 zł. Tyle pieniędzy musimy znaleźć. Dlatego proszę: pomyślcie, czy ktoś nie mógłby nas wspomóc w ten sposób finansowo (w całości lub w części), poszukajcie sponsorów, popytajcie. Ja również będę pytał. Napiszę także pismo z prośbą o wsparcie dzieła ministrantów i bielanek - na jarmark i na obóz. To pismo będę mógł przesłać Wam mailem do podania dalej. Kilka egzemplarzy z pieczątką parafii zostawię też na furcie na mojej półce, do wzięcia. Pismo będzie napisane do piątku 28 marca - proszę pisać do mnie maila, w zwrotnej wiadomości prześlę załącznik. Spróbujmy zdobyć te pieniądze! Smile

4. Termin kolejnego spotkania rodziców ustaliliśmy na 24 kwietnia (czwartek) na godz. 19:30. Bardzo proszę o obecność przynajmniej jednej osoby od każdego dziecka. Przyjdźcie z pomysłami na jarmark.


Zapraszam Was także na najbliższy wykład Akademii Rodzinnej - wykład w czwartek 3 kwietnia o godz. 19:00.
Temat jak najbardziej istotny dla Was: o trudach rodzicielstwa, o tym, co dla rodziców jest powodem do zmartwień i niepokojów, zwłaszcza rodziców dzieci dorastających. Gośćmi będzie małżeństwo państwa Grzelaków: Szymon i Agnieszka. Pan Szymon napisał znany poradnik dla ojców i jest cenionym autorytetem w sprawach wychowawczych. Pani Agnieszka jest autorką "Matecznika" - książki o wyzwaniach i dylematach macierzyństwa. Nasi goście będą się starali te trudy i uciążliwości przedstawić w klimacie nadziei, jako coś, co może być rozwijające i budujące, jak te trudy zmienić w wyzwania. Bardzo gorąco polecam...

o. Michał OP


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez o. Michał OP dnia Czw 13:38, 27 Mar 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
plan od 28 marca + informacje dla rodziców
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu